AGUH

Asistan ve Genç Uzman Hekimler Konseyi

TOTBİD-AGUH Başkanı’ndan

Sevgili asistan kardeşlerim ve genç uzman arkadaşlarım,

TOTBİD (Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği), 1970 yılında Ankara’da yapılan I. Uluslararası Akdeniz ve Ortadoğu Ortopedi ve Travmatoloji Kongresinin ardından faaliyetlerine başlamış ve yıllar içerisinde kurumsallaşıp, genişleyerek daha köklü bir hal almıştır. Bunun neticesinde ilerleyen yıllarda, daha iyi odaklanıp daha etkin faaliyet gösterme amaçlı TOTBİD’ e bağlı alt grup ve şubeler oluşturulmaya başlanmıştır. TOTBİD, çoğu dernek ve oluşumun aksine asistan eğitimini ve bilimsel faaliyetleri hep ön planda tutmuş ve desteklemiştir. TOTBİD-AGUH (Asistan ve Genç Uzman Hekimler) Konseyi de bu ailenin en genç üyesidir ve 2012 yılında Sayın Op. Dr. Gazi HURİ’nin kurucu başkanlığında faaliyetlerine başlamıştır. Bunu 2014, 2016 ve 2018 yıllarında yapılan seçimlerle Sayın Op. Dr. Safa GÜRSOY, Op. Dr. Mustafa AKKAYA ve Op. Dr. Tayfun BACAKSIZ başkanlığındaki yönetim kurulları izlemiştir. Son olarak da 2021 yılı, 30. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi içerisinde yapılan seçim doğrultusunda şahsım başkanlığındaki yönetim kurulumuz bayrağı devralmıştır.

Temel amacımızı; Türkiye’de asistanlık eğitimi ve genç uzmanların sürekli mesleki eğitimi ile ilgili konularda sorunlarını belirlemek, bunlara çözüm üretmek ve eğitimin standartlarını arttırma konusunda çalışmak oluşturmaktadır. Bu amaç ve bilinçle çalışmaktan ve siz meslektaşlarımıza hizmet vermekten gurur ve kıvanç duymaktayız.

               TOTBİD çatısı altında hepimizin dünya standartlarında birer ortopedist olmamız için gerekli bilince ve eğitim olanaklarına sahip olmamız için birçok imkân bulunmaktadır. Ayrıca TOTBİD’ in uyguladığı kurumsal, organize ve geniş kapsamlı eğitsel ve bilimsel faaliyetler bizler için örnek olmakta ve bu hususta ne kadar çok mesafe kat etmemiz, ne kadar çok emek sarf etmemiz gerektiğinin yol göstericisi olmaktadır. TOTBİD-AGUH Konseyi faaliyetlerini yakından takip eden, destekleyen ve projelerimizin hayata geçmesi için çeşitli imkanlardan faydalanmamızı sağlayan başta TOTBİD yönetim kurulundaki ve TOTEK yönetim kurulundaki hocalarımıza ayrıca teşekkür ederiz.

Tüm hedeflerimizi gerçekleştirmemiz, eğitsel faaliyetlerde yer almamız, bilimsel ortamlarda bulunmamız ve karar verme aşamasında daha etkin söz sahibi olmamız; ailemizin büyüklüğüne, işlevselliğine ve aramızdaki dayanışmaya bağlıdır. Yeni yönetim kurulu olarak en büyük gayemiz bu birlikteliği ve işlevselliği sağlamaktır.

Saygı ve Sevgilerimle,
 

Op. Dr. Niyazi ERCAN

TOTBİD-AGUH Başkan

© Tüm hakları Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği’ne aittir.
Loading...

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...