TOTBİD Başkanından

 

Sevgili Asistan ve Genç Uzman Meslektaşlarım,

 

Bildiğiniz gibi 1970 yılında kurulan ulusal derneğimiz TOTBİD yıllar içinde kurumsallığını geliştirerek büyük bir aile olmuştur. Bu ailenin en genci ve geleceği sizlersiniz. Bugün TOTBİD yönetiminde  de bizler görev alırken yarın sizler bu görevlerde olacaksınız. Sayın Prof. Dr. Önder Aydıngöz’ün başkan olduğu dönemde kurulan TOTBİD AGUH sizlerin dernekle köprüsünü sağlayan çok önemli bir konseyimizdir. TOTBİD AGUH web sayfası üzerinde yapılacak forumlar ve benzeri haberleşmelerle aranızdaki iletişimin daha iyi olacağı inancındayız. Bu nedenle TOTBİD aday üyesi olmanızı  istiyor ve önemsiyoruz. Aday üyelik sayesinde TOTBİD AGUH içinde olacaksınız ve bu yolla  sorunlarınızı ve projelerinizi belirtebileceksiniz. Genç uzman arkadaşların da asil üyeliklerini yapmaları kendilerine birçok yarar getirecektir. TOTBİD AGUH Başkanı sevgili Dr. Safa Gürsoy ile her yönetim kurulu toplantısında görüşüyor, sizlerin projelerine destek veriyoruz.

 

TOTBİD kurulduğundan beri asistanları destekleyici birçok faliyetleri olmuştur. Bunlar içinde en önemlisi eğitim amacı olan Temel kurslar, Kadavra Kursları, Temel Bilimler Araştırma Okulu, ÇEP Kursu, UEGS vb. Ayrıca Ulusal Kongrelerimizde Asistan Kursları düzenlemekte ve sözlü bildiride birinci isim olan asistanlardan kayıt ücreti alınmamaktadır. Yurt içi ve yurt dışı  bursları, bilgi pektişme bursları, araştırma projelerine destek, EFORT Travelling Fellowship programlarından faydalanma TOTBİD çatısı altında gerçekleşmektedir. Bunlara katılım için sizden istediğimiz sadece ücretsiz olarak TOTBİD aday üye olmanızdır. 

 

Değerli genç uzman meslektaşlarım, sizlerde ülkemizin her yerinde çeşitli zorluklarla meslek hayatınızı sürdürüyorsunuz. Bunların biraz azaltılmasında ve sizlere destek olma konusunda TOTBİD yardımcı olmak istemektedir. TOTBİD AGUH web sayfası içinde sorunlu olgularınızı konsülte edeceğiniz bir sistem planlıyoruz. 

 

Meslek hayatınızın en zor ama en güzel günleri olan asistanlık ve genç uzmanlık günlerinizin kıymetini biliniz. Hayata en iyi şekilde atılmanız için iyi hekim olma yolunda, etik değerlerle donanmış iyi insan olmanın çok önemli olduğunu da unutmayınız. 

 

Hepinize en sevgilerimi sunar, başarılar dilerim.

 

Prof. Dr. Sait Ada

TOTBİD Başkanı